Vegueta w Las Palmas de Gran Canaria

 Vegueta, Las Palmas de Gran Canaria © Papierowa Tratwa | Szymon Piątek

Vegueta, Las Palmas de Gran Canaria © Papierowa Tratwa | Szymon Piątek

Vegueta to najstarsza część Las Palmas i w każdym przewodniku jest polecane jako miejsce, od którego warto rozpocząć zwiedzanie stolicy Gran Canaria. To tutaj znajduje się Katedra św. Anny i Dom Kolumba.

Pierwsze rzecz jaka nas zaskoczyła podczas zwiedzania Vegueta to rozmiar. Ta część miasta jest tak mała, że na serio można ją bardzo wolnym spacerkiem obejść w godzinę. To jest na serio mini stare miasto.

Kolejna sprawa to totalny brak ludzi i życia. Może źle trafiliśmy (druga połowa kwietnia 2016) i akurat nie było tam prawie nikogo. Przemykaliśmy się prawie pustymi ulicami i tylko od czasu do czasu mijał nas jakiś samochód a jeszcze rzadziej przechodzeń. Prawie zawsze byliśmy sami.

W pewnym momencie mieliśmy ochotę na przerwę i kawę, ale znalezienie kawiarni okazało się niemożliwe. Udało się dopiero na Calle Triana – głównej ulicy handlowej miasta. Dopiero tam zobaczyliśmy, że w tym mieście mieszka kilkaset tysięcy ludzi i że ci ludzie uwielbiają sklepy sieciowe.

Prawie cała Calle Triana jest wypełniona sieciówkami. Mieszkając już ponad dekadę w UK byliśmy przyzwyczajeni do sieciówek, ale ich ilość w Las Palmas jest na serio porażająca. Miałem wrażenie że spacer zamienił się w korpo-walk.

Z pozytywów oboje z Agą zgodziliśmy się, że Las Palmas wygląda dużo bardziej wielkomiejsko (mimo że Vegueta jest bardzo pusta) niż Santa Cruz de Tenerife, które jest maksymalnie prowincjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *