Dom Kolumba (Casa de Colon) w Las Palmas de Gran Canaria

Dom Kolumba (Casa de Colon) w Las Palmas de Gran Canaria © Papierowa Tratwa | Szymon Piątek

Dom Kolumba (Casa de Colon) w Las Palmas de Gran Canaria © Papierowa Tratwa | Szymon Piątek

Na tyłach Katedry św. Anny W Las Palmas znajduje się dom Kolumba (Casa de Colon). Mieliśmy spore obiekcje czy tam zajrzeć po szybkim przejrzeniu rozpiski o wystawach, które się tam znajdują. Do tego kilka osób nam mówiło, że Kolumb wcale tam nie mieszkał i jest to sztucznie stworzona atrakcja. Ostatecznie zdecydowaliśmy się poświęcić pół godziny i odwiedzić to muzeum. Okazało się, że było całkiem ciekawe i zostaliśmy tam ponad godzinę.

Na parterze wszystkie sale są poświęcone Kolumbowi i w jaki sposób odkrywał Amerykę. Są tam świetne mapy, które momentalnie przypomniały mi wszystkie daty i trasy, które ostatni raz widziałem na lekcjach historii w liceum. Ogólnie bardzo informacyjne i dość wciągające.

W piwnicy obejrzeliśmy masę (kopii) pierwotnych rzeźb z Ameryki Środkowej i Południowej. Za każdym razem jak widzę takie rzeźby, to jest mi strasznie szkoda, że ta kultura została kompletnie zniszczona. Oprócz rzeźb, warto zobaczyć samą piwnicę… dla piwnicy. Świetne miejsce.

Na pierwszym piętrze jest wystawa malarstwa. Kilka obrazów było całkiem ciekawych i na serio warto było je zobaczyć. Oczywiście jeżeli ktoś oczekiwał obrazów za miliony dolarów, to mógł się zawieść. Jak na prowincjonalne muzeum na Kanarach za 4 euro, jest ono absolutnie warte każdego centa i każdej minuty w nim spędzonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *